روش هایفوتراپی

در روش هایفوتراپی از امواج اولتراسوند برای جوانسازی پوست بهره گرفته می شود؛ هنگامی که دستگاه با پوست تماس پیدا می کند امواج اولتراسوند به لایه SMAS که همان لایه اصلی موثر در لیفتینگ می باشد وارد شده و همان تاثیراتی را می گذارند که با انجام عمل جراحی حاصل می شود.

به بیان دیگر با انجام هایفوتراپی در اعماق لایه های زیرین پوست، حرارت نقطه ای ایجاد می گردد که این امر منجر به جمع شدن و لیفت ماهیچه و پوست می شود.

در گذشته تنها راه برطرف کردن و درمان شلی پوست و افتادگی آن جراحی لیفت صورت بود که بسیاری از افراد علی رغم ناراحتی از افتادگی پوست و کاهش اعتماد بنفسشان به دلیل ترس از بیهوشی، سنگین بودن هزینه های جراحی، تهاجمی بودن، داشتن دوران نقاهت طولانی از انجام آن سرباز می زدند ولی افراد امروزه با روش هایفوتراپی بدون نیاز به بیهوشی و صرف هزینه های گزاف می توانند پوست خود را لیفت نموده و آن را سفت کنند.

هایفوتراپی

موارد استفاده از هایفوتراپی چیست؟

دکتر طاهره مولازاده در کلینیک نای ذی از روش هایفوتراپی برای موارد ذیل استفاده می نماید:

 • لیفت گونه ها
 • درمان افتادگی پلک
 • برطرف کردن سیاهی و تیرگی دور چشم
 • برطرف کردن چین و چروک های اطراف چشم
 • رفع خط خنده
 • لیفت چانه
 • لیفت گردن
 • برطرف کردن خط اخم
 • لیفت ابرو
 • لیفت پیشانی
 • زاویه دار کردن فک
 • درمان منافذ باز پوست

نحوه انجام هایفوتراپی

برای انجام این روش لازم است تا فرد بر روی تخت دراز بکشید. بعد از دراز کشیدن فرد، پزشک دسته دستگاه هایفو که پروپ نام دارد را در جهت های خاص همچون سونوگرافی معمولی بر روی پوست حرکت می دهد.

لازم به ذکر است که چون انجام این روش با هیچگونه دردی برای فرد همراه نیست لذا نیازی به بیهوش شدن فرد یا استفاده از کرم های بی حسی موضعی قبل از آن نمی باشد.

 

هایفوتراپی

 

نتایج هایفوتراپی

نتایج هایفو را می توان به دو دسته ذیل تقسیم نمود:

 • نتایج سریع الاثر : این نتایج بلافاصله بعد از پایان یافتن هایفوتراپی در فرد قابل مشاهده می باشند.
 • نتایج تاخیری و تدریجی : این نتایج تا 3 ماه بعد از اتمام جلسات هایفو ادامه دار بوده و بعد از گذشت حدود 6 ماه به طور کامل در او بروز می کند.

نکته قابل توجه در مورد هایفوتراپی :

با وجود درخشان بودن نتایج به دست آمده از این روش، افراد باید توقعات معقول و منطقی از نتایج آن داشته، میزان افتادگی و چین و چروک های پوست خود را مد نظر قرار دهند تنها در این صورت است که از نتایج آن رضایت خواهند داشت.

مراقبت های بعد از هایفـوتراپی

در ذیل به تعدادی نکات مراقبتی که افراد باید بعد از انجام هایفوتراپی رعایت کنند اشاره کرده ایم. رعایت این نکات موجب رقم خوردن نتایج بهتری از این روش جوانسازی شده، از بروز عوارض احتمالی جلوگیری نموده و موجب هرچه بهتر سپری شدن دوران نقاهت می شود.

بیش از حد در معرض نور آفتاب قرار نگیرید:

قرارگیری طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید منجر به از بین رفتن کلاژن پوست شده و این مسئله زمانی که فرد اقدام به انجام هایفوتراپی می کند تشدید می گردد؛ به بیان دیگر امواج مورد استفاده برای انجام هایفوتراپی موجب تحریک کلاژن که ماده ای بسیار مهم برای جوانسازی پوست می باشد شده و قرار گرفتن زیاد در آفتاب منجر به از دست رفتن این ماده و همچنین کاهش اثرات مثبت هایفو می شود.

 

هایفوتراپی

 

وکس صورت بعد از هایفو

توصیه دکتر طاهره مولازاده  به افراد این است که به مدت 3 روز صورت خود را اپیلاسیون یا وکس نکنند؛ این دو روش علاوه بر از بین بردن موهای زائد ، سلول های پوست را نیز تحریک کرده و بر نتایج هایفو تاثیر منفی می گذارند.

به طور کلی طی مدت زمانی که پزشک برای تان تعیین نموده نباید از هیچگونه روش لایه بردار استفاده نمایید.

مصرف هرچه بیشتر آب

نوشیدن مقدار زیادی آب و همچنین مصرف ویتامین ها و املاح معدنی موثر در جوانسازی پوست ، موجب بهبود نتایج به دست آمده از هایفو و مرطوب نگه داشتن پوست می شود.

درد، ورم و التهاب بعد از هایفو

ممکن است بعد از انجام این روش مقداری تورم، درد و التهاب در شما بروز نماید که البته میزان و شدت آن برای افراد مختلف و با توجه به ویژگی های بدنی آن ها متفاوت است لذا در صورت مشاهده چنین عوارضی به هیچ عنوان نگران نشوید زیرا کاملاً طبیعی بوده، به تدریج کاهش یافته و پس از مدتی به طور کامل برطرف می شود.

انجام برخی فعالیت ها همچون بالاتر نگه داشتن سر نسبت به بدن، استفاده از کمپرس سرد در مواضعی که دچار ورم شده اند، مصرف میوه و سبزیجات تازه و همچننی عدم مصرف مواد غذایی پر نمک و پر ادویه موجب ایجاد تسریع در روند کاهش تورم می شود.

همچنین برای کاهش درد خود می توانید از مسکن هایی که پزشک برای تان تجویز نموده استفاده کنید.

استحمام بعد از هایفو

امکان تشدید تورم صورت با شستشو به وسیله آب گرم وجود دارد لذا صورت خود را به مدت 24 ساعت با آب گرم نشسته و در این مدت زمان از استحمام کردن بپرهیزید.

Call Now Button