نکات و مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد : لیزر موهای زائد روشی ایمن و تقریباً دائمی برای از بین بردن موهای زائد بدن می باشد که امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. بعد از انجام این روش عارضه خاصی در فرد ایجاد نمی شود، با این حال با رعایت نکاتی که در ذیل آورده شده است می توانید موجب هرچه بهتر سپری شدن دوران نقاهت خود شوید.

کمپرس یخ

امکان بروز مقداری درد بعد از درمان در برخی از افراد وجود دارد هرچند که اگر پزشک خوبی را انتخاب کرده و پوست تان حساس نباشد فقط در حین لیزر مقدار کمی درد احساس می کنید و بعد از آن دردی نخواهید داشت. در صورت احساس درد می توانید با قرار دادن یخ یا کمپرس سرد آن را به راحتی تسکین دهید.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 

اسکراب پوست بعد از لیزر

اسکراب کردن پوست بعد از لیزر نه تنها مانعی ندارد بلکه توصیه نیز می شود زیرا این کار موجب ریزش هرچه سریع تر موهای زائد شده، پوست را نرم و صاف نگه می دارد. البته توصیه دکتر طاهره مولازاده به افرادی که در منطقه تحت درمان احساس خارش و سوزش دارند این است که از اسکراب نمودن پوست خود بپرهیزند.

لازم به ذکر است که اسکراب کردن به معنی برداشتن لایه های سطحی پوست و ساییدن آن ها می باشد.

استفاده از کرم ضدآفتاب و کرم مرطوب کننده

لازم است تا افراد بعد از درمان آن نواحی تحت درمان که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند را به وسیله کرم ضدآفتابی که با پوست شان متناسب بوده و SPF آن حداقل 30 است استفاده نمایند.

زیرا پوست این نواحی به نور آفتاب و اشعه ماورا بنفس خورشید بسیار حساس بوده، مستعد تیره شدن و آسیب های پوستی می باشد.

به موهای خود دست نزنید

بهتر است در فاصله زمانی میان جلسات از لمس و دستکاری کردن موهای خود اجتناب نمایید. زیرا کارایی روش لیزر در صورتی که فولیکول های مو دست نخورده باشند بسیار بیشتر خواهد بود.

از همین رو باید از اپیلاسیون کردن موها و کندن آن ها جداً خودداری نموده و برای اصلاح موهای زائد خود از تیغ یا ژیلت استفاده کنید.

ژل آلوئه ورا

همانطور که در فوق گفتیم امکان بروز مقداری تورم و قرمزی بعد از لیزر که ظاهری شبیه به آفتاب سوختگی دارد در پوست وجود داشته و حتی ممکن است پوسته و تاول هایی نیز بر روی پوست ایجاد شود که طبیعی بوده و نیاز به درمان خاصی ندارد. البته امکان تسکین این عوارض با مرطوب کننده هایی همچون ژل آلوئه ورا وجود داشته و این روش بسیار موثر است.

عدم استفاده از مواد آرایشی

طی 48 ساعت ابتدایی بعد از درمان از مواد آرایشی استفاده نکنید زیرا این کار پوست را تحریک کرده و موجب انسداد منافذ آن می شود.

همچنین در صورت مصرف داروهای ضدآکنه و پمادهای موضعی باید به مدت 48 ساعت از مصرف آن ها دست بکشید.

Call Now Button