لیزر فرکشنال چیست؟

لیزر فرکشنال : یکی از اجزای بسیار تاثیر گذار بر زیبایی، پوست می باشد. با افزایش سن و بنابه دلایل مختلف ممکن است رنگ پوست تغییر کرده و دچار چین و چروک شود که تمامی این موارد زیبایی آن را تحت تاثیر قرار خواهند داد. از دیگر مشکلات شایع پوستی می توان به باقی ماندن جای جوش و همینطور جای زخم اشاره نمود که موجب ناراحتی فرد و در برخی موارد کاهش اعتماد به نفس او می شود.

در دهه های اخیر عمل پزشکی تا حد بسیار زیادی در زمینه پوست و مو پیشرفت نموده است و روش های زیادی موسوم به روش های جوانسازی پوست پدید آمده اند که با انجام آن ها می توان با حداقل عوارض و ساده ترین شکل ممکن مشکلات پوستی را درمان و به فرد زیبایی و جوانی بیشتری بخشید. یکی از موثرترین این روش ها لیزر فرکشنال یا همان لیزر co2 فرکشنال می باشد.

 

لیزر فرکشنال

 

لیزر CO2 فرکشنال برای چه افرادی مناسب است ؟

در ذیل به تعدادی از کاربردها و تاثیرات این روش جوانسازی پوست اشاره کرده ایم، چنانچه دارای مشکلاتی هستید که با لیزر فرکشنال قابل رفع هستند باید بگوییم که این روش برای شما مناسب است. تاثیرات لیزر CO2 فرکشنال بر روی پوست عبارتنداز:

  • رفع خطوط و چین و چروک های پوست : یکی از مهم ترین تاثیرات لیزر فرکشنال تحریک کلاژن سازی پوست است؛ کلاژن ماده ای است که بر زیبایی و قوام پوست تاثیر زیادی می گذارد از همین رو افرادی که بر روی پوست صورت شان چین و چروک های ظریف و کم عمق دارند می توانند از این روش استفاده نموده و نتایج بسیار عالی دریافت نمایند.
  • بهبود بافت و رنگ پوست : با انجام این روش جای زخم درمان شده، پوستی صاف و یکرنگ برای افراد به ارمغان آمده و می توان آسیب های ناشی از اشعه UV آفتاب را اصلاح نمود.
  • برداشتن ضایعات سطحی و عمقی پوست : درمان مشکلاتی همچون زگیل ها، خال های قهوه ای رنگ و همچنین برخی از سرطان های سطحی همچون کارسینوم ها با انجام این روش امکان پذیر است.

فرآیند درمان با روش لـیزر فرکشنال به چه صورت است؟

در حین انجام این روش معمولاً فرد هیچگونه درد یا ناراحتی را احساس نکرده و اگر هم درد وجود داشته باشد مقدار آن بسیار کم و خفیف می باشد. با این حال دکتر طاهره مولازاده ابتدا اقدام به بی حس کردن موضعی پوست می نماید. سپس اشعه لیزر بر روی پوست تابانده شده و با این کار لایه ای از سطح پوست برداشته می شود. همچنین لیزر به لایه های تحتانی نیز نفوذ نموده و این امر موجب تحریک کلاژن سازی می گردد. از همین رو بعد از کامل شده دوره بهبودی، پوست فرد مقداری یکدست تر، سفت تر، شفاف تر و جوانتر می شود.

Call Now Button