درباره زاویه سازی فک و صورت

زاویه سازی فک و صورت که در اصطلاح به آن کانتورینگ صورت نیز گفته می شود با روش های مختلفی قابل انجام بوده و هدف از انجام آن متعادل سازی صورت و افزایش زیبایی می باشد. به دلیل تاثیر فراوان زاویه سازی در زیبایی، امروزه افراد زیادی در سراسر جهان از جمله ایران برای انجام آن روانه کلینیک های زیبایی می شوند.

بدیهی است فردی که زمان و هزینه تقریباً زیادی برای انجام این روش صرف می کند، انتظار بهترین نتایج را از آن دارد؛ برای دستیابی به بهترین نتیجه از این روش باید با تحقیقات دقیق و صرف زمان کافی بهترین کلینیک زیبایی در شهر خود، مجرب ترین و ماهرترین پزشک را انتخاب نمایید.

کانتورینگ صورت یا زاویه سازی از طریق برجسته کردن چانه و گونه، کوچک کردن فک و همچنین لاغر کردن صورت انجام می شود. تمامی این اقدامات با روش های مختلفی همچون جراحی، لیفت با نخ ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس و تزریق چربی انجام می شود.

 

زاویه سازی فک و صورت

 

زاویه سازی فک و صورت با جراحی

پزشک برای انجام این جراحی ابتدا اقدام به بیهوش نمودن فرد کرده، پوست و بافت های چربی را به منظور دستیابی به استخوان برش و کنار زده و در نهایت برای اصلاح کردن زوایای استخوان ها آن را با استفاده از مته یا اره برش می دهد.

این روش تهاجمی بوده، نتایج آن همیشگی است و امکان اصلاح نتایج در صورت عدم رضایت بیمار بسیار دشوار می باشد، دوران بهبودی و نقاهت آن طولانی است.

درمان های غیر جراحی برای زاویه سازی صورت چیست؟

از جمله روش های غیرجراحی به منظور کانتورینگ و زاویه سازی صورت می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • تزریق بوتاکس : پزشک ماده بوتاکس را به عضله ماستر تزریق کرده و به این ترتیب موجب کاهش اندازه آن می شود.
  • تزریق ژل و چربی : حجیم بودن برخی نواحی همچون گونه ها باعث کوچک تر و باریک تر به نظر رسیدن فک می شود. همچنین با انجام این روش ها می توان چانه را برجسته نمود؛ برجسته بودن چانه و تناسب آن با دیگر اجزای صورت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارد.

نتایج بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده بوده و بیماران کوچک ترین درد و ناراحتی را متحمل نخواهند شد.

با وجود اینکه برای حفظ نتایج نیاز به تزریق های مکرر بوده و نتایج به دست آمده از این روش ها دائمی نیستند ولی مزایای زیادی دارند که از این میان می توان به عدم نیاز به بیهوشی، کوتاه بودن دوران نقاهت، مقرون به صرفه بودن، عدم باقی ماندن اسکار زخم و برش بر روی صورت اشاره کرد.

Call Now Button