درمان ریزش مو با مزوتراپی چگونه است؟

درمان ریزش مو با مزوتراپی یکی از روش های متعدد جوانسازی پوست است که با پیشگیری از ریزش مو و درمان این مشکل، ظاهری زیباتر و جوان تر را برای افراد به ارمغان می آورد.

عوامل زیادی در ریزش موی سر تاثیر دارند که از این میان می توان به مصرف برخی داروها و آستروئیدها، عوامل ارثی، بارداری، اختلالات هورمونی، مسائل روانی، پیری و ابتلا به اختلالاتی همچون وسواس در کندن مو اشاره کرد.

در برخی از موارد دلیل ریزش مو کمبود برخی مواد مغذی بدن، کاهش گردش خون در پوست سر و ناهماهنگی های هورمونی همچون تولید بیش از اندازه اندروژن DHT است. این مشکلات را می توان با دارو برطرف کرد هرچند که داشتن رژیم غذایی مناسب و مصرف داروهای طبیعی نسبت به درمان با داروهای شیمیایی گزینه مناسب تری هستند.

 

درمان ریزش مو با مزوتراپی

 

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی روشی کاملاً غیرتهاجمی است که با انجام آن داروها و مواد موثر در تقویت و رشد مو به زیر لایه اپیدرمال پوست تزریق شده و به این ترتیب این مواد به بافت هایی که آسیب دیده اند می رسند.

پزشک ابتدا به معاینه فرد پرداخته و بعد از مشخص شدن علت ریزش مو مواد مورد نیاز متشکل از ویتامین ها، مواد معدنی و غیره را با سوزن های بسیار نازک به پوست سر تزریق می کند.

با انجام این روش فولیکول های مو قدرت جذب بیشتری پیدا کرده و به همین دلیل عملکرد بهتر و بیشتری در جذب مواد مغذی خواهند داشت. فولیکول های خاموش بعد از تزریق به محرکی برای رشد مجدد مو تبدیل می شوند.

از آن جایی که در بیشتر مواقع اختلالات هورمونی دلیل ریزش مو هستند مزوتراپی با متعادل سازی میزان هورمون ها در رفع مشکل ریزش مو بسیار موثر واقع می شود.

 

درمان ریزش مو با مزوتراپی

 

مزایای مزوتراپی مو

مزوتراپی دارای فواید بسیار زیادی است که آن را به یک روش محبوب در میان افراد تبدیل کرده است. از جمله این فواید و مزایا می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • این روش جوانسازی پوست مطمئن، بدون درد و کم تهاجم است.
  • فولیکول ها را تقویت نموده و آن ها را به مرحله آناژن می رساند.
  • موجب رشد بیشتر مو شده و به این ترتیب حجم مو را افزایش می دهد.
  • برای انجام آن نیازی به بیهوش شدن فرد نیست.
  • به موها تازگی و درخشش بخشیده و آن ها را محکم می کند.
  • موجب جلوگیری از پوسته پوسته شدن شدید کف سر می شود و غیره..

موارد منع درمان ریزش مو با مزوتراپی

با وجود اینکه این روش بسیار ایمن و کم تهاجم است اما ممکن است انجام آن برای افراد هموفیلی، اشخاص مبتلا به دیابت، خانم های باردار و افرادی که دچار التهابات پوستی هستند خطر آفرین باشد لذا بهتر است این دسته از افراد از انجام روش مزوتراپی مو خودداری کنند.

Call Now Button