همه چیز در مورد روش تزریق ژل

تزریق ژل : همزمان با بالا رفتن سن و کاهش تولید کلاژن و الاستین، حجم صورت و اجزای موجود در آن همچون لب ها و گونه ها کاهش یافته و چین و چروک هایی در صورت پدیدار خواهد شد که این امر موجب ناراحتی بسیاری از افراد و همچنین کاهش طراوت و زیبایی صورت آن ها خواهد شد. ( جوانسازی پوست )

تزریق ژل یکی از انواع متعدد روش های جوانسازی پوست است که با انجام آن می توان این نشانه ها را تا حدی زیادی کاهش داده یا به طور کامل آن ها را برای مدت زمانی حدوداً 6 ماه تا 1 ساله برطرف کرد.

البته باید بگوییم که افزایش سن تنها فاکتور موثر در بروز نشانه های پیری در افراد نبوده و عواملی همچون قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید، وراثت، تغذیه، سبک زندگی و غیره نیز در به وجود آمدن آن ها تاثیرگذار هستند.

 

تزریق ژل

 

انواع ژل ها

ژل ها دارای 3 نوع مختلف زیر هستند:

 1. ژل های قابل جذب : این ژل ها در ترکیبات خود کلاژن و هیالورونیک اسید داشته و بعد از حدود 6 ماه تا 1 سال جذب پوست می شوند. ژل های قابل جذب بهترین نوع ژل هستند که دکتر طاهره مولازاده در کلینیک زیبایی نای ذی خود از این نوع ژل برای تزریق استفاده می نمایند.
 2. ژل های غیر قابل جذب : در ترکیب این نوع ژل ها، ترکیبات اکرولیک وجود داشته، تحت هیچ شرایطی جذب پوست نشده و به مرور در زیر پوست به شکل گلوله گلوله در می آیند. استفاده از این نوع ژل امروزه کمتر رایج بوده و کاربرد چندانی در زمینه های زیبایی ندارد.
 3. ژل های دیر جذب: ساختار این نوع ژل ها متشکل از ترکیبات اسید لاکتیک بوده و شبیه به استخوان است. ماندگاری این ژل ها حدود 1 و نیم سال بوده و در نهایت در زیر پوست گلوله گلوله می شوند.

تزریق ژل چه کاربردهایی دارد؟

برخی از افراد دچار این باور اشتباه هستند که تزریق ژل فقط در زمینه زیبایی کاربرد دارد در صورتی که چنین نبوده و این ماده مصارف زیادی نیز در زمینه زیبایی دارد. از جمله کاربردهای تزریق ژل عبارتنداز:

 • حجیم کردن گونه ها
 • بزرگ کردن چانه
 • رفع گودی و سیاهی زیر چشم ها
 • برطرف کردن خط اخم
 • رفع خط خنده
 • از بین بردن خطوط پیشانی
 • رفع چین و چروک موجود در اطراف لب ها
 • جوانسازی دست ها
 • زیبایی بینی : با تزرق ژل می توان برخی ایرادات جزئی بینی مثل فرورفتگی های موجود بر روی پل بینی را برطرف کرده، سر بینی را بالا برده و قوز آن را برطرف کرد.

 

تزریق ژل

 

مزایای تزریق ژل

این روش جوانسازی پوست دارای مزایای بسیار زیادی است که در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم:

 • برای انجام این روش نیاز به استفاده از تیغ و چاقوی جراحی نمی باشد.
 • به دلیل ایجاد نشدن هیچگونه برش بر روی پوست، جای هیچ بخیه ای بر روی پوست باقی نخواهد ماند.
 • نتایج ناشی از این روش جوانسازی بلافاصله بعد از اتمام کار قابل مشاهده خواهد بود.
 • مدت ماندگاری تزریق ژل طولانی بوده ولی همیشگی نیست. از همین رو اگر فرد از نتیجه تزریق راضی نباشد می تواند ژل را تخلیه یا آن را ترمیم نماید.
 • فاقد دوره بازیابی یا همان دوره ریکاوری می باشد.
 • تاثیر بسیار زیادی در زیبایی، شادابی و جوانی چهره دارد.
 • نیاز به بیهوشی نداشته و با بی حسی موضعی قابل انجام است.
 • نشانه های پیری صورت را با حداقل عوارض ممکن رفع می نماید.

تزریق ژل چگونه انجام می شود؟

پزشک ابتدا به دقت محلی که قصد تزریق ژل به آن دارید را مورد بررسی قرار داده و در رابطه با انتظارات و توقعات شما از نتیجه این روش جویا می شود. سپس نوع  و میزان ژل مورد نیاز را مشخص می نماید.

در مرحله بعدی با استفاده از مواد مخصوص صورت را از هرگونه مواد آرایشی و چربی پاک نموده ، آن را با الکل ضدعفونی و با پماد یا سایر مواد، بی حس می نماید.

بعد از بی حس شدن موضع مورد نظر، پزشک میزان ژل مورد نظر را با استفاده از سوزن هایی که بسیار ظریف و یکبار مصرف هستند به محل تعیین شده تزریق می نماید.

 

تزریق ژل

 

چگونه می توان از بروز کبودی بعد از تـزریق ژل جلوگیری کرد؟

از جمله نگرانی های که افراد در رابطه با این روش دارند کبودی بعد از آن می باشد. به همین منظور و برای کاهش احتمال بروز کبودی شدید بعد از تزریق ( که احتمال آن بسیار ناچیز است) به مدت 14 روز پیش از تزریق از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و استعمال دخانیات خودداری کنید.

تزریق ژل به لب

تزریق ژل به لب یک روند زیبایی است که لب ها را برجسته می نماید. در گذشته بزرگ کردن لب با استفاده از ایمپلنت های سیلیکون انجام می شد. این روند مستلزم ایجاد یک برش در داخل در لب بود بنابراین بیمار ناچار بود تا دوره ریکاوری لب های متورم و حساس را سپری کند. نتیجه درمان گاهی غیر طبیعی بود. پیشرفت ها در شکل گیری فیلرهای پوستی به پزشکان زیبایی این امکان را داد تا بدون نیاز به جراحی، لب ها را به روش دقیق تری شکل دهند.

بهترین ژل برای تزریق به لب کدام است؟

ژل های موجود در دنیا را به طور کلی می توان به دو دسته دائم و موقت دسته بندی کرد. بدیهی است که ژل های موقت انتخاب بهتری هستند زیرا همانطور که از نام شان پیداست دارای تاثیر موقتی بوده و اگر فرد به هر دلیلی از نتیجه راضی نباشد، می توان آن را خارج کرده و نتیجه را ترمیم نماید.

البته شما قادر به تزریق ژل های دائم و نیمه دائم نیز هستید که طبیعتاً دارای نتایج طولانی و ماندگارتری هستند مشکل اینجاست؛ در صورتی که از نتیجه تزریق رضایت نداشته باشید بازگرداندن لب ها به حالت اول و خارج نمودن آن ها کار بسیار دشواری خواهد بود.

 

 

توصیه ای برای افرادی که برای اولین بار تجربه تزریق ژل به لب را تجربه می نمایند:

دکتر طاهره مولازاده به متقاضیان خود توصیه می کنند که از ژل های موقتی هیالورونیک اسیدی بهره بگیرند. این ماده قندی در محصولات مرطوب کننده، آبرسان و مراقبت پوستی نیز استفاده شده و از جمله اجزای تشکیل دهنده پوست می باشد. لازم به ذکر است که این ماده قادر به ذخیره آب 1000 برابر وزن خود می باشد.

هیالورونیک اسید از نظر ماندگاری متوسط بوده، به صورت و لب ها ظاهری طبیعی می دهد و کاملاً ایمن می باشد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 • بهتر است به مدت 2 هفته بعد از تزریق داروهای رقیق کننده خون و دخانیات مصرف نکنید.
 • به طور طولانی در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • لازم است به مدت 24 ساعت از مواد آرایشی بر روی موضع تزریق استفاده نکنید زیرا در این صورت احتمال بروز عفونت در شما وجود خواهد داشت.
 • ناحیه ای که به آن ژل تزریق شده است را فشار نداده و دستکاری نکنید و غیره.
Call Now Button